جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

قابل توجه مشاوران محترم-نرم افزاررایگان ام ام پی آی

  Minnesota Multiphasic Personality InventoryMMPI

  آزمون شخصیت چند وجهی مینه سوتا ( ام ام پی آی)   در دهه 40 میلادی توسط دو تن از پژوهشگران دانشگاه مینه سوتای آمریکا به نامهای دکتر  استارک هات وی و دکتر مک کینلی  ارائه شد. فرم اولیه دارای 565 سئوال بله یا خیر بوده و در همه افرادی که بالای 16 سال بوده و یا حداقل کلاس 8 را گذرانده اند قابل اجراست. این آزمون را میتوان بصورت گروهی نیز انجام داد

  نتایج حاصل از پرسشنامه پس از محاسبه، بر روی یک نمودار نشان داده میشود. این نمودار شامل تعدادی مقیاس بالینی ( کلینیکال) و چند مقیاس روایی (اعتبار سنجی) میباشد. یک نمونه از پروفایل ترسیم شده را در ادامه مشاهده مینمایید:

   

  تهیه پروفایل از پاسخنامه آزمون کار ساده ای نیست و نیاز به صرف وقت و دقت فراوان دارد. برای محاسبه 11 مقیاس موجود در آزمون فارسی، باید 11 بار کلید جوابها بر روی پاسخنامه قرار گرفته و تعداد پاسخهای صحیح شمرده شود. سپس بر روی نمودار ترسیم گردد. اشتباه در هر کدام از مراحل شمارش پاسخها و یا ترسیم آنها میتواند نتیجه آزمون را تغییر دهد. این اشتباهات بخصوص در پروژه های تحقیقاتی  که تعداد زیادی نمونه در زمان کمی آنالیز میشود بیشتر نمایان میگردد.

   در سال 1374 که مشغول به تحقیق در موردی خاص بر روی تعداد زیادی نمونه بودیم، ناچار تصمیم به تولید نرم افزاری کامپیوتری برای افزایش سرعت و دقت کار گرفتیم و آنرا با زبان فاکس پرو آماده کردیم. نتیجه عالی کار باعث شد تا آنرا تکمیل کرده و سپس به سیستم  ویژوال ارتقاء دهیم (تصویر پایین).

   

  نسخه قبلی نرم افزار

   

  نسخه فوق فقط بصورت خصوصی مورد استفاده قرار میگرفت ولی نهایتا پس از تهیه  نسخه جدید که در آن از  آخرین تکنولوژیهای برنامه نویسی مایکروسافت  (COM+, GDI+, DotNet) استفاده گردیده است تصمیم به ارائه آن برای تمامی علاقمندان و پژوهشگران محترم گرفتیم.

   

  به سایت http://www.mmpi.ir/مراجعه فرمایید.


  این مطلب تا کنون 41 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 4 اسفند 1388
  منبع
  برچسب ها : آزمون ,ترسیم ,نمونه ,مقیاس ,نمودار ,زیادی نمونه ,تعداد زیادی ,تعداد زیادی نمونه ,
  قابل توجه مشاوران محترم-نرم افزاررایگان ام ام پی آی

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر